piątek, 12 czerwca 2015

Praktyczny Gadżet - Drumi pralka na pedał bez prądu


Kanadyjczycy stworzyli przenośną pralkę na pedał, którą można używać bez prądu, a  jedynym źródłem napędu jest stopa. W dobie technologicznej pogoni za elektroniką i zdalnym sterowaniem prawie wszystkiego, ten wynalazek jest całkiem praktycznym gadżetem. 

  • Przede wszystkim jest niewielki (22 cale wysokości), i wyglądem przypomina mi trochę rozbudowany kosz na śmieci :). 
  • Firma produkująca pralkę, twierdzi, że Drumi jest wykonana z materiałów w 40 % pochodzących z recyklingu, ponadto wykorzystuje 80% mniej wody i detergentu niż konwencjonalna pralka.
  • Pralkę łatwo zapakować do bagażnika samochodowego i zabrać ze sobą na kemping, lub w ogóle w miejsca gdzie nie ma dostępu do tego typu urządzeń. 


W jednym cyklu prania, można wyprać i odwirować około siedem rzeczy. Urządzenie potrzebuje dziewięć litrów wody i troszkę detergentów.

Jeśli nie masz kondycji sportowca i martwisz się że "odpadnie Ci stopa " w czasie prania, to pocieszę Cię, cały cykl trwa około 5 minut.

Firma Yirego, produkująca pralkę zdobyła kilka nagród za Drumi, w tym pierwsze miejsce i medal  the Association of Chartered Industrial Designers of Ontario and Best Canadian Design from the Canadian Design Resource.

Sprzedaż zostanie uruchomiona w tym roku, w lecie. W obecnej chwili przyjmują zamówienia tylko z  Kanady i USA . Przewidywany koszt pralki to 129 dolarów.


Więcej informacji na stronie : http://www.yirego.com/#!shop--cart/csxr 


Kupiłybyście taką pralkę ?
Czy Wam też kojarzy się z koszem na śmieci :D, czy macie inne skojarzenia ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witam Cię serdecznie na moim blogu. Postaram się odwiedzić blog każdej osoby, która u mnie komentuje